NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Výstava v Polském institutu

V Polském institutu v Praze můžete do 9. března navštívit další ze série výstav konfrontujících tvorbu dvou výtvarných umělců - jednoho z polské strany společné hranice a jednoho ze strany české. Tentokrát se návštěvníkům představí Paweł Jarodzki a Libor Krejcar.  

 

KONFRONTACE 7

Paweł Jarodzki (PL) - Libor Krejcar (CZ)

Paweł Jarodzki se narodil 1. 5. 1958 ve Wrocławi. Vystudoval Akademii výtvarných umění ve Wrocławi, kde v současné době vede ateliér multimédií a kresby. Malíř, grafik, kreslíř, autor komiksů a učebnic pro děti. Věnuje se také poezii a videoartu. Jeho díla jsou stylisticky různorodá, autor často využívá vzory či citáty a s oblibou odhazuje formální "správnost" kreseb. Je spoluzakladatelem skupiny Luxus, vystavoval s ní do ukončení její činnosti. Vystavuje také individuálně, píše kritické texty a působí jako kurátor výstav jiných umělců. Žije a pracuje ve Wrocławi.

 

Libor Krejcar se narodil 22. 8. 1961 v Hořicích v Podkrkonoší. Ukončil obor řezbářství na Učňovské škole umělecké výroby, v 80. letech pracoval jako restaurátor dřeva ve Státní památkové péči v Pardubicích. V roce 1990 měl svou první samostatnou výstavu. Jeho dílo vyvěrá z prostředí neoficiální undergroundové kultury 80. a 90. let a osciluje mezi několika výtvarnými pojetími: primitivisticky cítěným tvarovým elementarismem, expresivními nebo naopak gesticky oproštěnými parafrázemi náboženských témat či nepokojným existenciálním patosem kovových objektů. Žije a pracuje v Heřmanově Městci.


Polský institut, Malé náměstí 1 (vchod Karlova 27), Praha 1


-mb-

08. 02. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1042523 návštěv, dnes zatím 172 (3 online).