NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Letní exkurze pro studenty: Přes haličské pláně aneb Putování rovinami a zejména horami Haliče a Malopolska

Nabídka pro studenty polonistiky a dalších spřátelených oborů:


Společná exkurze studentů a absolventů katedry českého jazyka a literatury PedF UK a oboru dějiny evropské kultury KTF UK


Termín: 3. 7. – 13. 7. 2015, odjezd v pátek 3. 7. v dopoledních hodinách (upřesníme podle prvního noclehu) z Dejvic od fontánky před hotelem Diplomat, příjezd zřejmě 12. 7. pozdě večer nebo 13. 7. nad ránem)

Vedoucí exkurze: Miloš Sládek, Jaromír Linda


Hlavní témata a cíle: poznání specifik jihovýchodního Polska, stavebních památek malopolských měst a městeček, specifik osídlení horského a podhorského území, stranou nezůstane ani úloha ukrajinské menšiny v moderních polských dějinách, lemkovské a bojkovské dřevěné kostely, výstavné dřevěné katolické kostely středověké i barokní, vše doplníme putováním horami, poloninami a částečně i rovinami v blízkosti polsko-ukrajinských hranic s takřka neporušenou přírodou.


Přibližný program:

Tarnów a Sandomierz (historická jádra měst) – Opatów (románský kostel, ruiny synagogy, historické jádro města) – Zamość (jádro města) – Źmijowiska (zbytky dřevěných kostelů, lesy se zaniklými vesnicemi) – Przemyśl (historické jádro města) – Bieszczady (poloniny, dřevěné kostely, pouze v případě příznivého počasí) – Ustrzyki (lidová architektura, dřevěné kostely) – Lesko (jádro města, židovský hřbitov, hrad) - Dembno (dřevěný středověký kostel) – Kalwaria Źebrzydowska (poutní místo a rozsáhlou pašijovou cestou). Noclehy z větší části pod stany, výjimečně pod střechou.

.


Nutné vybavení: malý batůžek do autobusu, středně velký batoh do zavazadlového prostoru, spací pytel + podložka, čtveřice dohromady malý vařič, dvojice či trojice stan, teplé oblečení a obutí (pěší trasy v horách i přes 1300 m n m, jednou až dvakrát cca 25 km, v rovinách cca 20 km), platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Hudební nástroje vítány. V případě únavy nemusíte pěší trasu absolvovat, ale hory nebo les objet autobusem.


Počet účastníků: minimálně 35, při menším počtu přihlášených bude nutno zvýšit cenu. V ceně není zahrnuto zdravotní pojištění účastníků. Přihlášky co nejdříve na mailu: milos.sladekzavináčseznam.cz (přednost mají dříve přihlášení). Kdo se dřív přihlásí, má přednost před opozdilci.


V autobuse tradičně prodej kávy, čaje. Potraviny s sebou na první dva dny, v Polsku potraviny za stejné ceny jako u nás, případně levnější.


Cena exkurze 3000,- Kč (doprava, poplatky, část ubytování). 

Částku je třeba zaplatit do pondělka 11. května M. Sládkovi (konzultace v R 440 každé pondělí mezi 14,10 a 14,40), bližší informace na mailu: milos.sladek(zavináč)seznam.cz.


 

24. 04. 2015

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1162164 návštěv, dnes zatím 49 (4 online).